نصب دیلایت سانتافه

نصب دیلایت سانتافه به همراه سنسور، سنتر جلو، ساب عقب و فعال سازی اتوپارک


زمانی که شما صاحب یک خودروی لوکس هستید انتظارتتان از امکانات خودروی خریداری شده بسیار زیاد است ولی ممکن است در ابتدای کار خودروی شما به همه نیاز هایتان جوابگو نباشد . خودروسازان بزرگ با نظر به این مورد اقدام به تولید آپشن های تکمیلی برای خودروهای خود کرده اند تا نیاز های مشتری را تا حد امکان پوشش دهند .

سانتافه از جمله خوردرو های محبوب و پرطرفدار می باشد که اغلب مشتری ها پس از خرید این خودروی لوکس و زیبا مایل به استفاده از آپشن ها متنوع آن نیز هستند.


ساب جلو و عقب سانتافه


ساب جلو و عقب سانتافه  یکی از بخش‌های مهم  سیستم صوتی و تصویری خودرو است.
ساب ووفر را در زبان عامه ساب هم می‌گویند. بر خلاف تصوری که عموم مردم دارند، ساب ووفرها تنها جهت تولید صدا خیلی بم و قدرتمند به کار نمی روند، بلکه در اصل برای تکمیل صدای موسیقی و همچنین کیفیت بالاتر صدای کاربرد دارند . در صورتی که در خودروی خود از سیستم ساب به شکل صحیح استفاده کنید، سیستم به بیس بسیار نرم با دقت فوق العاده ای می رسد و این امر باعث می شود  به بهترین شکل ممکن تفکیک موسیقی  بین باندها و ساب ووفر انجام گیرد.
زمانی که از ساب ووفر استفاده می کنید دیگر اهمیتی ندارد که شما به چه  سبک موسیقی علاقه دارید ؛اینکه رپ ، راک ، پاپ ،جاز و یا حتی کلاسیک گوش میدهید ، شما با استفاده از نصب یک ساب ووفر خوب ، می توانید کیفیت صوتی سیستم خود  را به خوبی ارتقا دهید و از صدا با کیفیت موسیقی خود لذت ببرید.
 

دی لایت سانتافه

دی لایت (Day Light) نوری است که در خودروهای جدید به عنوان یکی از ویژگی های خودرو طراحی شده است. همان طور که از نام این ویژگی جدید در خودروهای جدید مشخص است، دی لایت چراغی است که برای روشنایی در روز، برای مطلع نمودن عابران پیاده و خودروهای دیگر، از وجود خودرو در خیابان یا جاده است و در بسیاری مواقع مانع تصادف و ارتکاب خلافی خودرو می گردند.

رادار اتوپارک سانتافه

رادار اتوپارک این قابلیت را به راننده می دهد که در کنار جدول بدون استفاده از فرمان خودروی خود را پارک کند. رادار پارک خودرو پس از اسکن جای مناسب و خالی برای پارک به راننده پیغام می دهد که جای پارک استاندارد است و خودرو قابلیت پارک خودکار را دارد و پس از انتخاب راننده برای پارک خودکار این سیستم از راننده می خواهد تا به فرمان دست نزده و فقط با استفاده از ترمز و گاز به میزانی که سیستم اتوپارک تعیین می کند خودرو را کنترل کند.