رادار نقطه کور بنز

تاریخچه خودرو بنز


مرسدس بنز یک برند آلمانی تبار است، که توسط گوتلیپ دایلمر و کارل بنز در سال 1926 پایه گذاری شده است.
محصولات این کمپانی طیف گسترده ای را در بر می گیرد پرا که تولیدات آن شامل خودروهای لوکس، اتوبوس، ون، کامیون و حتی آمبولانس هم می شود. شرکت خودروسازی بنز یکی از قدیمی ترین شرکت های خودروسازی در جها می باشد. شعار این کمپانی یا بهترین یا هیچ است.
اکنون تمامی تمرکز این شرکت روی تولید محصولات با کیفیت بنز و پیشرفت در زمینه تکنولوژی است.
در ادامه به توضیح سیستم رادار نقطه کور بنز خواهیم پرداخت.

رادار نقطه کور بنز


در هنگام رانندگی این امکان وجود دارد که برای راننده مکانی قابل مشاهده نباشد و این امر منجر به تصادف و یا برخورد با مانع و شخص خواهد شد. به همین منظور در گوشه های عقب ماشین، یک رادار تعبیه شده است.
عملکرد این سیستم به این صورت است که اگر مانع و یا خودروی دیگری وارد حوزه ی این رادار شود، آن را تشخیص داده و به وسیله ی اعلام یک چراغ زرد در آینه بغل خودرو به راننده هشدار می دهد.
این چراغ در حالت چشمک زن به راننده اعلام می کند که خودرویی وارد ناحیه رادار نقطه کور شده و در حال نزدیک شدن به او می باشد.
در بسیاری از برخوردها و تصادفات، علت آن دید ناکافی و یا نقاط کور خودرو است. برای کنترل بهتر خودرو، اشراف کامل راننده بر تمام زوایای خودرو بسیار حائز اهمیت است. 
حتی زمانیکه راننده قصد تغییر لاین را در جاده دارد، در صورتیکه خودروی او از بهترین آینه های بغل برخوردار باشد باز هم نقاط کور وجود داشته و راننده به آن نقاط دید کافی ندارد.
بنابراین سیستمی لازم است که توانایی تشخیص این نقاط کور را داشته و راننده را از آنها مطلع سازد.
سیستم رادار نقطه کور که به آن سیستم هشدار دهنده نقاط کور هم می گویند، در گوشه های عقب خودرو نصب می شوند و هنگامی که خودرو و یا مانع یا شخصی وارد ناحیه تعریف شده رادار شود، وجود آن را تشخیص داده و به راننده هشدار می شود.
و همانطور که گفته شد این هشدار با استفاده از چراغ مثلثی شکل بروی آینه های کناری خودرو صورت می گیرد. نصب این سیستم ایمنی خودوری شما را در هنگام رانندگی افزایش می دهد. البته امروزه اکثر خودروهای مدرن به این سیستم مجهز می باشند. 

خرید و نصب رادار نقطه کور بنز از شرکت بیم آپشن با قیمتی مناسب امکان پذیر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید این محصول با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.